Domáce úlohy

streda 16.9.

MAT- PZ str. 12/5, 13/3

ČÍT- PZ str. 3/2, Čítanka str. 6- čítať

Pripomínam, že zajtra je riaditeľské voľno z dôvodu prerušenia elektrickej energie počas celého dňa.

pondelok 14.9.

SJL- učeb. str. 9/10

MAT- PZ str. 10/4

ČÍT- str. 5/ Dobrá škola- čítať

piatok 11.9.

SJL- učeb. str. 8/5

MAT- PZ str. 7/3, 4

ČÍT- str. 4 /September- báseň sa naučiť naspamäť

streda 9.9.

Zajtra na matematike bude geometria, preto vás prosím, aby deti mali pravítka. Stačí malé v peračníku.

Dnes dostali deti vzdelávacie poukazy, treba ich doma podpísať (na mieste vyznačenom ceruzkou) a vrátiť späť do školy. Žiaci dostali aj zoznam krúžkov, ktoré budú na škole prebiehať od 1.10. Samozrejme všetko závisí od situácie s koronou a jej opatreniami.

utorok 8.9.

MAT- PZ str. 5/2

PVO prac. učebnica str. 3/3

Oddnes si budú žiaci úlohy značiť aj do slovníčkov. Ja im to budem zo začiatku kontrolovať, kým sa to naučia a zvyknú si na to. Budú úlohy aj na internete, ale môže sa stať, že tu nebudú (výpadok internetu, moja neprítomnosť v škole), tak aby boli žiaci zvyknutí na takéto značenie.

Oznam: Dňa 17., 22. a 23.9.2020 – riaditeľské voľno z dôvodu prerušenia elektrickej energie počas celého dňa.

piatok 4.9.

Oznamy:

• prosím doniesť do školy plastový pohárik na pitie (ten budeme mať v triede),
  • ak chcete aby dieťa malo v škole uteráčik, tak mu môžete malý zabaliť do tašky, ale musí ho mať stále v taške, nemôže byť zatiaľ zavesený. Na utieranie rúk sa zatiaľ používajú papierové obrúsky.
  • na TEV- si donesú vrecúško na telesnú výchovu – tričko s krátkym rukávom, mikinu, tepláky, ponožky, tenisky s bielou podrážkou,
  • na VYV- si donesú škatuľu od topánok (prípadne vrecúško, krabicu, kufrík) – tam si budú  žiaci dávať pomôcky. Zásterku alebo tričko, igelitový obrus na stôl (rozmery približne 70X80 cm), umelohmotný pohárik na vodu, vodové farby, 1 balík papierové servítky, handričku na utieranie štetca, nožnice, štetec, lepidlo.
  • všetky učebnice, pracovné zošity, zošity prosím obaliť,
  • dnes žiaci dostali rozvrh hodín, od pondelka 7.9. sa začíname učiť podľa rozvrhu,
  • prosím, aby sa deti vždy chystali podľa rozvrhu na daný deň, aby nemali zbytočne ťažké tašky,
  • minulý rok sme mali zaužívané, že pokiaľ nebola domáca úloha z pracovného zošitu, tak zošit zostával v škole. To platí aj na tento rok.
  • niektoré deti dostali späť domov zápisné lístky do ŠKD, lebo neboli celé vypísané. Prosím skontrolujte si to doma (hlavne čas odchodu domov a s kým pôjde dieťa domov- samo alebo v sprievode).
  • V pondelok máme hodinu čítania, prosím deti nech si donesú aj zošit Prázdninové zážitky, ktorý mali tvoriť cez prázdniny.

Všetky veci, ktoré bude mať dieťa vo vrecúškach, ktoré bude nosiť a používať, označte prosím menom.

• Dávame do pozornosti, že stále platí ponuka študovať hudobné nástroje v súkromnej škole Yamaha. V ponuke sú keyboard, flauta, klavír, akordeón, heligónka, spev. V prípade záujmu kontaktujte tr. učiteľku alebo tel.číslo 0908 062 325.

streda 2.9.

Oznamy:

• žiaci dostali prihlášky na obedy (do konca kalendárneho roka sú zadarmo), prosím zajtra doniesť vypísané,
  • vo štvrtok (3.9.) a v piatok (4.9.) bude vyučovanie do 11.25., v tieto dva dni obedy nie sú, preto prosíme rodičov detí, ktoré pôjdu do družiny, aby pribalili deťom väčšiu desiatu,
  • ŠKD- taktiež zajtra doniesť vypísané prihlášky, ŠKD bude dočasne fungovať v obmedzenom režime (kvôli vytopeniu priestorov, sú v rekonštrukcii),
  • niektorí žiaci dostali prihlášky do YAMAHY, zajtra doniesť vypísané prihlášky,
  • prosím vypísať žiacku knižku,
  • traja žiaci zabudli doniesť vyhlásenie o bezinfekčnosti, prosím zajtra doniesť vypísané, majú ho pribalený v taške,
  • zajtra (3.9.) si donesú tašku školskú, žiacku knižku, peračník, desiatu. Učebnice si ešte zajtra nemusia nosiť.