Domáce úlohy

Milí rodičia, prosím kontrolujte doma deťom, či majú zastrúhané pastelky. Často sa stáva, že už ráno do školy prídu s tupými. Taktiež do školy si nemusia nosiť pracovné zošity predmetov, pokiaľ ich v daný deň nemajú. Naučte ich chystať sa podľa rozvrhu, aby zbytočne nemali ťažké tašky. ĎAKUJEM.

Vianočné fotografovanie sa uskutoční dňa 29.10. 2019. Cena sady za foto je 12 €.

Prváci budú mať neutrálnu foto so Šlabikárom.

15.10. utorok

SJL- Šlabikár str. 35/9 – čítať slabiky- podpis rodiča pod slabiky + napísať koľkokrát čítal. Zošit písanie číslo 2- str. 1- nakresliť Hupsa ešte raz- aj vyfarbiť.

MAT- Číselko str. 9/ dva riadky

V pondelok 21.10. vyjde číslo novín- MY Žilinské noviny s tablom našich prváčikov. Objednané noviny dostanú žiaci v pondelok v škole.

14.10. pondelok

SJL- zošit 2- str.3/ dva riadky + Šlabikár str. 33/2

Ružový a fialový zošit si už deti nemusia nosiť do školy.

MAT- PZ str. 31/1

Ďakujem za krásny žltý deň a bylinky. Budeme si variť čajíky v triede.

Milí rodičia, veľmi chceme poprosiť o pomoc pri dokončení ihriska. Počasie nám praje, tak kto môže prísť v utorok v čase medzi 10.00 – 16.30 je vítaný. Ďakujeme za každú pomocnú ruku.

11.10. piatok

SJL- bez úloh

Oznam :

Na našej škole prebehne budúci týždeň (14.10. – 21.10.2019 ) v takejto organizácií:

Pondelok –  14.10. Bylinkový deň – ochutnávka bylinkových čajov, prines si na desiatu bylinkový čaj, bylinky z ktorých si budeme variť čajík. Obleč si niečo žltej alebo hnedej farby.

Utorok – 15.10. Červený deň – červené ovocie alebo zelenina. Prines si dve jabĺčka (jedno zjedz a jedno podaruj kamarátovi). Obleč si niečo červenej farby.

Streda -16.10. Mliečny deň – na desiatu si prines jogurt alebo mliečny nápoj prípadne mliečny výrobok. Obleč si niečo bielej farby.

Štvrtok – 17.10. Deň bez sladkostí a sladkých nápojov

V tento deň sa budeme snažiť vyhnúť sladkostiam. Obleč si niečo modrej farby.

Piatok – 18.10. Deň boja proti stresu – Jablkové hody – doma vo štvrtok s mamičkou, babičkou upečieš jablkový koláč alebo iné dobroty, ktoré prinesieš do školy, spoločne sa v triede ponúknete jablkovými dobrotami. Nezabudnite sa za upečený koláč mamičke poďakovať! Obleč si niečo zelenej farby a maj dobrú náladu.

Týmto týždňom chceme podporiť zdravý životný štýl a bojovať proti obezite u detí.

10.10. štvrtok

SJL- fialový zošit str. 31/ jeden stĺpec

MAT- PZ str. 29/4, 5 , zošit Číselko str. 7- tri riadky

9.10. streda

SJL- fialový zošit str. 30- dokončiť prvý stĺpec

MAT- PZ str. 28/3- dopísať číslo 1

8.10. utorok

SJL- fialový zošit str. 29

MAT- Zbierka úloh str. 15/ 4 – počet zapísať bodkami

7.10. pondelok

SJL- fialový zošit str. 29- jeden stĺpček

MAT- Zbierka úloh- str. 16/1,2

4.10. piatok

SJL- ružový zošit str. 26- tri riadky + obrázok

ANJ- učeb. str. 3/5, 5/3 + PZ str. 3/5

KRÚŽKY :

Výtvarný – každý štvrtok – 6.vyuč.hod.

Šikovníček – každý pondelok – 6. vyuč. hod.

Tanečný – každý piatok – 6.vyuč.hod.

3.10. štvrtok

SJL- Šlabikár str. 25/6

fialový zošit str. 25/ jeden stĺpček

2.10. streda

SJL- fialový zošit str. 24

MAT- PZ str. 23/1

Dnes dostali deti oznam ohľadom utorkového fotenia- papierik majú vložený v žiackej.

1.10 utorok

SJL- fialový zošit str. 19

30.9. pondelok

SJL- fialový zošit str. 23- jeden stĺpček

MAT- PZ str. 20/3

Pripomínam zajtrajšie fotenie do novín!!!!!!!!!

Prosíme rodičov, aby skontrolovali vlasy svojich deti z dôvodu výskytu vší. Ďakujeme.

27.9. piatok

SJL- fialový zošit str. 22

ANJ- PZ str. 3/4

26.9. štvrtok

MAT- PZ str. 18/ vyfarbiť lienku

SJL- fialový zošit str. 19/ prvý stĺpec

25.9. streda

SJL- fialový zošit str. 18

24.9. utorok

SJL- fialový zošit str. 15/ druhý stĺpec

MAT- PZ str. 17/1 – dokončiť

23.9. pondelok

SJL- ružový zošit str. 17/ dva riadky

MAT- PZ str. 15/4 + vymaľovať obrázok cvič. 1 – kto nestihol

20.9. piatok

SJL- fialovo žltý zošit str. 12

ANJ- učebnica str.2 – poznať zvieratá. Doniesť a podpísať si malé zrkadielko na ANJ. Zrkadielko zostane odložené v triede. Je potrebné na správnu anglickú výslovnosť.

19.9. štvrtok

Žiaci boli šikovní v škole, dnes to majú bez úloh 🙂

18.9. streda

SJL- fialovo žltý zošit str. 11/prvý stĺpec

MAT- Číselko str. 4/1

Pri domácich úlohách budú mávať razítko – žltý kľúčik!!!

INFORMÁCIE Z RODIČOVSKÉHO:

• dodržiavať príchod do školy- 7.30 musia byť v škole
  • nezabúdajte prosím odhlasovať svoje deti z obedov, pokiaľ nepríde do školy
  • prosím prefotiť kartičku poistenca – môžete poslať do školy originál a ja si hneď prefotím
  • do konca septembra si doniesť pero- môžu si priebežne už doniesť
  • slovné hodnotenie, formou pečiatok
  • MY Žilinské noviny nový projekt – MOJE PRVÉ ŠKOLSKÉ TABLO- termín fotenia vám oznámim
  • termín vianočného fotenia a fotenia pri šlabikári je 29.10.
  • prosím o dôslednú prípravu na vyučovanie, kontrola zošitov, tašky, nenosiť v taške zbytočnosti, vždy len na daný deň učebnice. Chystať sa podľa rozvrhu.
  • poplatky- poistné 3,03 eura, rodičovský príspevok 12 eur, triedny fond 5 eur
  • plavecký výcvik- plavecký výcvik bude v Púchove na plavárni v mesiaci marec. Suma je 35 eur. Je možné poplatok uhradiť jednorazovo v marci alebo mesačne po žiakoch posielať 5 eur. To už je individuálne na každom rodičovi.
  • v prípade nejasnosti ma môžete kontaktovať