Domáce úlohy

Pridávam stránky na precvičovanie, stačí kliknúť a môžete si precvičovať zábavnou formou 🙂 Tieto stránky na precvičovanie sú dobrovolné. Prajem veľa zábavy 🙂

7.4. Utorok

Sj – uč. 85/ pozoruj obrázok napíš do malého zošita 5 viet o obrázku (môžeš si pomôcť otázkami zo str.85/1)

Zopakuj si slabiky : Hráme sa so slabikami

Mat – uč. 59/21 počítaj a obyčajnou ceruzkou vpíš do učebnice      Pz 33/1,2,3

Pvo – Pozri si prezentáciu – Živočíchy a rastliny ako zdroj potravy človeka (1)    alebo si prečítaj žltý rámik na str.70      str.70/1,2

6.4. Pondelok

Anj -UČ 29 /Numbers 11 – 30 -prepíš do malého zošita a nauč sa ich!

Nezabudnite na Wocabee.app – tí, ktorí sa ešte nezaregistrovali, prosím zaregistrujte sa, prihlasovacie údaje som Vám poslala 🙂

Mat – uč. 58/16 slovná úloha   Pz 32/1,2

Precvičuj si hravo –  Počítanie do 100 s veveričkou

Sj – uč. str.83/ ústne dokonči blahoželania    Pz 47/3, červené pero na okraji PZ

Čít – str. 84 – 85 – Rozprávka o maľovanom vajíčku    Pz str,43

____________________________________________________________

3.4. Piatok

Mat – Pz 31/2,3,4,5    Pz 34/ slovné úlohy utorok+sobota

Zahraj sa a zopakuj si 🙂 Veselo počítame do 100

Sj – uč. 82/8 -prečítaj si 82/ žltý rámik – prečítaj si – tykanie a vykanie sme už prebrali – zopakuj si ako oslovujeme dospelých a ako oslovujeme kamarátov (deti upozorníme na písanie veľkého a malého písmenká pri vykaní alebo tykaní).

82/ lienka s bodkou  – do zošita

(môžeš nakresliť do zošita aj darček pre kamaráta,obrázok – kto chce 🙂  ).

Čít -str. 83 – čítaj    Pz 42/3     slohové cvičenia – str.19/6,7

____________________________________________________________

2.4. Štvrtok

Mat – Pz 30/ 3,4    Pz 30/5 – dobrovoľná úloha    Pz 31/1 – môžeš si pomôcť znázorňovaním (krúžok, čiarky), ale ak to niekoho mýli, a vie to vypočítať bez  znázorňovania, tak to nie je potrebné znázorňovať.

Pre šikovníčkov na opakovanie – Rozsvieť si semafor

Sj –   Pz  47/1,2  Blahoželanie    Najskôr si pozri prezentáciu a potom pracuj v Pz  Blahoželanie (1)

Pvo – túto úlohu si vypracuj do malého zošita  chov živočíchov

______________________________________________________________________

1.4. Streda

Sj – uč. 83/5

Zopakuj si s lienkou – Opakovanie pravopisu s lienkou Lenkou   – Spustenie prezentácie návod : kliknite na oranžový link, otvoríte prezentáciu, na hornej lište klik na prezentácia, vľavo zelená šípka – od začiatku.(veselé opakovanie 🙂

Mat – uč. str. 57/3 – zisti postupnosti, 7- slovná úloha príklad + odpoveď (do malého zošita)  Pz 30/1,2

Čít – str. 82 – Veľká noc  Pz 42/2 – Doplň riekanku

Slohové písanie – str. 18/celá

VYV – Táto úloha je dobrovoľná 🙂 Po celom svete prebieha výzva, aby deti nakreslili dúhu! A ozdobili ňou okná svojich domov či bytov. Tak aby ju videli všetci ľudia na ulici. Viete prečo? Lebo práve dúha je symbol nádeje a viery, že po búrke vyjde slnko. Potešte všetkých ľudí, ktorí sa prejdú okolo nášho okna 🙂 Nakreslite dúhu a pripomeňte všetkým ľuďom nádej, že po sivom období s vírusom príde obdobie farebné, keď sa znovu stretneme pod modrou oblohou. Ak sa rozhodnete zapojiť aj vy, budem rada ak mi pošlete fotečku 🙂

Oceňujem nápad niektorých rodičov, ktorí mi poslali video ako doma deti čítajú. Ďakujem 🙂

OZNAM :

• Naša škola sa zaregistrovala na WocaBee

Čo je WocaBee? Jedná sa o inovatívnu aplikáciu, ktorá výrazne pomáha študentom s učením sa slovíčok akéhokoľvek cudzieho jazyka. Funguje online a na každom zariadení: počítač, tablet, mobil (netreba ju inštalovať).

Tip: Registráciu odporúčame mladším žiakom vykonávať za účasti rodičov. Ako na to?

1.) Zaregistrujte sa (ak ešte nie ste) na www.wocabee.app >> „Otvoriť aplikáciu“ >> „Zaregistrovať sa“

2.) Prihláste sa, kliknite na: Nastavenia >> Priradiť triedu

3.) Zadajte 6 miestny kód: (Kódy Vám prepošlem v priebehu dňa)

To je všetko! Prajeme Vám príjemné používanie aplikácie!

Video návod ako sa zaregistrovať: https://www.youtube.com/watch?v=rLQvFmYplr0

_________________________________________________________________

31.3. Utorok

Mat – str.29/ celá

Sj – uč. 83/3 – ceruzkou doplniť do učebnice    Pz 46/8

Opakovanie hravo – Zopakuj si!

Pvo – uč. 69/ 5 zisti, kde bývajú zvieratká. Doplniť modré pero – Moje poznámky

30.3. Pondelok

Anj  – UČ 28/ slovíčka – budovy naučiť, v ľavom dolnom okienku + PZ 16/1,2

Mat – geo – uč. 88/3 do malého zošitka   Zbierka : str. 46/ celá

Sj – Úloha zo SJ 30.3. – 2.A – Kliknite na link- súbor sa Vám otvorí    Pz 46/7

Opakovanie hravo – Jednoslabičné, dvojslabičné, trojslabičné a štvorslabičné slová

Čít – uč. 82/ Marec    Pz 42/1  + Na papier nakresli a pomenuj jeden jarný kvietok.

Milí rodičia :

Na stránku triedy budem zadávať prezentácie (ak niekto bude mať problém so spustením prezentácie, kľudne na kontaktujte rada Vám pomôžem), cvičenia na opakovanie, pracovné listy.

Chcela by som touto cestou požiadať rodičov, ktorí mi neposlali ešte vypracované úlohy z minulého týždňa, aby mi ich poslali, pretože neviem či deti doma pracujú a precvičujú. Ďakujem.

Oznamy:

RTVS vysiela každý pracovný deň od 9.15 na dvojke vzdelávací program pre deti na 1. stupni ZŠ, v ktorom sa deti učia zábavnou formou. Relácia vzniká v spolupráci RTVS a niekoľkých mimovládnych organizácií.

Pridávam aj stránky, na ktorých si žiaci môžu precvičovať, opakovať si a zdokonaľovať sa v učení vo voľnom čase. Učenie je zábavnou formou :

www.pastelka.sk/interaktívne cvičenia

www.matika.in/sk

www.gramar.in/sk

www.viemeposlovensky.sk

27.3. Piatok

Sj – slohové cvičenia str. 16,17

Mat – Pz 28/1 – pracuj s rozkladom ako na str. 27/1  28/ celá

Čít – prečítaj si príbeh, úryvok z Maxíka alebo zo svojej domácej knižnice