Týždeň zdravej výživy

Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú často zabúdame. Práve preto budú dni v týždni od 14.10. do 21.10.2019 zamerané na podporu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny a tiež aj viac pohybu. Na našej škole prebehne tento týždeň v takejto organizácii :

Pondelok :     14.10.   Bylinkový deň

• prezentácia na interaktívnej tabuli „ Týždeň zdravej výživy“(p.uč.Kvašňovská)
  • ochutnávka bylinkových čajov, prines si na desiatu bylinkový čaj (prípadne bylinky, z ktorých uvaríme chutný čaj) a  ponúkni spolužiakovi
  • obleč si niečo žltej alebo hnedej farby (jeseň) – pozberaj opadané lístie na školskom dvore

Utorok :         15.10.   Červený deň – červené ovocie a zelenina

• prines dve jabĺčka (jedno zjedz a druhé podaruj spolužiakovi) alebo si spolu s  p.učiteľkou nakrájate prinesené červené ovocie a zeleninu a spoločne ich zjedzte
  • obleč si niečo červenej farby – celoškolská akcia : Beh o jabĺčko

Streda :          16.10.   Mliečny deň

• každý si prinesie na desiatu jogurt alebo mliečny nápoj, prípadne mliečny výrobok
  • pozriete si náučné DVD Cesta mlieka
  • obleč si niečo biele – zahraj sa loptové hry so svojimi spolužiakmi

Štvrtok :        17.10.  Deň bez sladkostí a sladkých nápojov

• v tento deň sa budeme snažiť vyhnúť sladkostiam
  • pripravte si spolu v triede chutnú nátierku a bylinkový čaj
  • obleč si niečo modrej farby – štafetový beh pri kaplnke

Piatok :         18.10.  Deň boja proti stresu / Jablkové  hody

• každú hodinu začne učiteľka vhodným vtipom alebo príhodou (vo vyšších ročníkoch pomôžu p.učiteľke aj žiaci)
  • doma (vo štvrtok) mamička alebo babička za tvojej pomoci upečú jablkový koláč alebo iné jablkové dobroty, ktoré prinesieš do školy ( mamička ti nakrája niekoľko kúskov – ostatné si zjete doma) ; spoločne si v triede spravíte čaj a ponúknete sa navzájom jablkovými dobrotami. Nezabudni sa za upečený koláč mamičke poďakovať!
  • obleč si niečo zelenej farby a maj dobrú náladu : spoločná vychádzka do prírody, pozorovanie farieb jesene, zber šípok, hry v prírode.

Týmto týždňom chceme podporiť zdravý životný štýl a bojovať proti obezite u detí.