Týždeň zdravej výživy

Týždeň od 14.10. – 18. 10. sme na našej škole venovali zdraviu, chceli sme podporiť zdravý životný štýl a bojovať proti obezite u detí. V pondelok sme začali  úvodnou prezentáciou, robili sme výzdobu tried, varili sme si bylinkové čajíky, ktoré si žiaci priniesli a niektorí aj vlastnoručne nazbierali. V utorok sme si pochutnali na prinesených jabĺčkach a obdarovali sme jabĺčkami kamarátov. V triedach sme si urobili výstavku najkrajších jabĺčok. Streda – mliečny deň, žiaci sa dozvedeli, akú cestu musí prejsť mlieko, kým sa dostane na náš stôl. V školskej desiate nesmelo chýbať niečo mliečne. Štvrtok sme absolvovali celý deň bez sladkostí a sladkých nápojov. V triede sme si vyrobili chutnú nátierku. V piatok deti za pomoci svojich šikovných mamičiek, babičiek priniesli chutné jabĺčkové dobroty v podobe koláčikov, sušených jabĺčok… A na záver zdravého týždňa sme si trošku zasúťažili a to v podobe štafety, s jabĺčkom v ruke a tiež sme si zalietali so šarkanmi, ktorí leteli až k oblakom. Žiaci si tento týždeň užívali a verím, že budeme pokračovať ďalšími týždňami zdravia.

« 1 z 4 »