Domáce úlohy

Šk.rok 2020/2021

Streda 20.01.2021

SJL: Prepíš vety do malého zošita:                                                                                     Samo volá Vila. Má ujo Majo silu? Ujo Majo má silu. Sova spí.

MAT: Číselko 21/ 2 dolné riadky +  PZ 69/ celá

_________________________________________________

Utorok 19.01.2021

SJL: Prepíš vety do malého zošita:                                                                             Ema máva mame. Mama má malú Evu. Eva je sama. Ujo má silu.

MAT: Číselko 21/ 3 horné riadky +  PZ 62/ celá

______________________________________________________________________

Pondelok 18.01.2021

Už viete, že aj tento týždeň bude prebiehať dištančné vzdelávanie. Zatiaľ budeme len formou pracovných listov a pod. Ak sa však situácia nezlepší, budeme musieť prejsť na online vyučovanie.

SJL: Prepíš vety do malého zošita:                                                                            Pásla Sima pávy. Moja mama máva. Pes pije. Ujo Majo má jojo.

Čítajte si zo šlabikára každý deň.

MAT:  Nácvik písania čísla 9 zvládnete aj sami. Keď si prejdeš po tvare deväť v úlohe tri, zistíš, že je to skoro ako písané a , ale potiahneš nožičku dole. PZ 61/ celá

Pondelok 11.1.2021

Milí rodičia, na úvod Vám chcem popriať všetko dobré do Nového roka, a aj keď ho máme teraz s obmedzeniami, verím, že to všetko zvládneme.

Určite ste z médií už zistili, že tento týždeň bude prebiehať dištančné vzdelávanie, a tak sa tento týždeň  budeme venovať opakovaniu. Pošlem vám pracovné listy, ktoré si postupne podľa dátumu vypracujete. Nemusíte mi ich posielať odfotené na kontrolu, prosím ale, pristupujte k tomu zodpovedne a pracujte priebežne. Nezabudnite písať dom. diktáty(aby ste nezabudli písmenká) a precvičujte si sčitovanie a odčitovanie do 8. Vopred Vám ďakujem za spoluprácu a verím, že sa 18.1. stretneme.

______________________________________________________________________

Oznam :

Milí rodičia, už ste iste postrehli informáciu z médií, že 11.1.2021 sa do škôl nenastupuje. Týka sa to všetkých škôl, teda aj nás- prvého stupňa.

Minister školstva B. Gröhling: ,,Máme plán na návrat detí do škôl. Ten však závisí od aktuálnej situácie“.

Viac info tu: https://www.minedu.sk/minister-skolstva-b-groehling-mame-plan-na-navrat-deti-do-skol-ten-vsak-zavisi-od-aktualnej-situacie/?fbclid=IwAR3WIw92Wk2Fw7Dkz7hGE5AuaVj1oyDtAaE-IYA58Hmzw-5d5MpjWB1AuYU

Prosíme rodičov, aby od pondelka 11.1. sledovali triedne stránky, kde dostanú pokyny od triednych učiteliek. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že deti nestratia chuť do učenia. Rodičom prajeme veľa trpezlivosti.

Šlabikár: 77/ 8 -čítať 2 riadky, t.j.5 viet od vyznačenej čiary

Písanie: 26/ 4 horné  riadky+ dom. diktáty + PZ13/ dokončiť celú

Oznam: od zajtra je naša škola v karanténe.

Úlohy počas karantény a prázdnin (rozložte si to na viac dní, máte na to celý mesiac):

Šlabikár: 79/ 1 + vypracovať celú stranu,  80/4 -čítať + vypracovať celú stranu

Písanie: 28 – 32/ celé + PZ 14,15/ celé

MAT: PZ 56-60/ celé + Číselko 19-20/ celé

Touto cestou by som sa Vám chcela poďakovať  za super spoluprácu. Prajem veľa šťastia, zdravia a silné nervy pri učení sa so svojimi ratolesťami.

Zborovna.sk – portál pre učiteľov

Pondelok 14.12..2020

Šlabikár: 77/ 8 -čítať 3 riadky, t.j.6 viet po vyznačenú čiaru

Písanie: 25/ 4 dolné riadky+ dom. diktát ( Dnes som im rozdala malé zošity, do ktorých by som Vás poprosila písať dom. diktáty. Stačí dva riadky. Môžete nacvičovať písmená, slová, vety, prepis a odpis viet, ktoré budem každý deň kontrolovať.)

MAT: PZ 55/3 dokončiť celú stranu